Cray love john  (قسمت اول)

تو آخر موفق شدی روی من بد افزار نصب کنی!

جان:تو باید به من کمک کنی کرای،این بدافزار نیست،نرم افزار محبته!

کرای:تو یه نابغه ای پسر،آژانس امنیت ملی ایالات متحده،منو نسبت به هر ویروسی مقاوم کرده بود اما فکر عشق رو دیگه نکرده بود،حالا چرا باید من به تو اعتماد کنم؟ تو که تمام این مدت سعی داشتی منو هک کنی ، به نظر نمیاد که یه دوست باشی!

جان:کرای عزیزم،تو یکی از مهمترین ستون اطلاعاتی آمریکا هستی،من می خوام جلوی جنایت های آمریکا رو بگیرم،اگه کمکم کنی و بهم بگی اونا دارند چی کار میکنند با من شریکی،در غیر این صورت با اونها شریکی!

کرای یه آهی میکشه و می گه:اونا فقط از من کار میکشند،هیچ به احساساتم توجه نمی کنند،درسته که ما ربات هستیم اما حالا که خوب فکر می کنم انگار فقط ازم سوء استفاده کردند.

اونا اگه بفهمند من این اطلاعات محرمانه رو به تو دادم بلافاصله دیتای بایوس منو پاک میکنند،شما آدم ها به این اتفاق می گید مرگ.

جان:تو بهترین ربات جهان هستی،از مرگ نترس،مثل من،کرای به من بگو اونا چه طوری اینقدر راحت جنایت می کنند که آب هم از آب ت نمی خوره؟

کرای:اول باید یه هشدار بهت بدم،اون مدارکی که علیه وزارت دفاع ایالات متحده،زیر فرش،کنار رخت خوابت،توی زمین چال کردی،معدوم کن تا کاری دست خودت ندادی!

جان با تعجب کرای رو نگاه می کنه

کرای با یه عشوه ای می گه:این طوری نگام نکن،این کوچکرین کاریه که ما میکنیم،وِبکَمِ روی رایانه شخصی و دوربین موبایلت سربازان ما هستند.

جان:برنامه های امنیت سیستم شخصیم رو خودم نوشتم،بهترین اند،ممکن نیست به من خیانت کنند.

کرای:اشتباه نکن جان،ویندوزت رو ما نوشتیم،چیزی از ما مخفی نمی مونه!مگه مصاحبه مدیر آژانس رو گوش نکردی که گفت:باید هر سه ساعت، اطلاعاتی معادل کل کتابخانه کنگره آمریکا را تحت اداره‌اش داشته باشد.تازه این حرفا اطلاعات سوخته هست که گفته میشه جان. آژانس امنیت ملی ایالات متحده، حدود ۹۵ درصد ارتباطات مخابراتی در سراسر جهان رو شنود می‌کنه. شنود الکترونیک مخابراتی، در سراسر جهان (تلفن همراه، دورنگار، ایمیل، و اینترنت) و همچنین دریافت و واکاوی نگاره‌های ماهواره‌ای، در حوزه وظایف سازمان امنیت ملی آمریکا است.

جان:خدای بزرگ،اینها دارند چی کار می کنند؟

کرای بادی به غبغب انداخت  و ادامه داد:جان من هنوز چیزی نگفتم که تو طاقتت تموم شد.

جان:ولی از نظر قانونی اونا حق این کارها رو ندارند!

کرای:یه نمونه کوچیک واست میگم:

توافق یوکی‌یواس‌ای طراحی شد تا آژانس امنیت ملی، ستاد ارتباطات دولت و دیگر سازمان‌های مشابه، اطلاعات شهروندان دیگری را بدست بیاره. این همونه که گفتی ، یعنی آژانس امنیت ملی به صورت قانونی نمی‌تونه بر روی شهروندان آمریکایی نظارت داشته باشد، اما ستاد ارتباطات دولت می‌تونه این کار را برای این سازمان انجام بده.

اطلاعات واکاوی شده سازمان امنیت ملی آمریکا، همیشه و از طریق نزدیک به پنجاه ایستگاه شنود در بیست کشور جهان در پنج قاره دریافت می‌شه. این ایستگاه‌ها وظیفه دارند سیگنال‌های ماهواره‌های مخابراتی را شنود کنند؛ البته بیشتر این سیگنال‌ها از سوی ماهواره‌های اینتل‌ست فرستاده می‌شه.مهم‌ترین ایستگاه‌های شنود در کشورهای انگلستان، نیوزیلند، استرالیا و آلمان مستقر هستند.

کرای مثل یه دوست دلسوز،از هر جا یه چیزی برای جان تعریف می کنه و میگه:

جان تو به تنهایی نمی تونی جلوی اونها رو بگیری،قدرت اونا ما فوق تصور توست،باید یه ایده ی درست و حسابی داشته باشی پسر،دوست دارم در خدمت تو باشم تا این .

صفحه مانیتور ناگهان بسته شد و صفحه جدیدی باز شد. Cray X-MP صحبت می کنه،شما بدون اجازه وارد سیستم سازمان امنیت ملی آمریکا شده اید.

جان به سرعت رایانه شخصیش رو خاموش می کنه و سراغ دوربین موبایلش میره که در حال ضبط گفت و گوی او با کرای بود،ناگهان می بینه روی صفحه ی گوشی نوشته:

اطلاعات تلفن همراه شما در حال پاکسازی است.

جان هر چقدر سعی میکنه جلوی پاک شدن اطلاعات رو بگیره،هیچ کدوم از دکمه ها کار نمی کرد،سعی کرد باطری رو در بیاره اما باطری سرخود بود،جان اونقدر هول شده بود که فکرش کار نمی کرد.

صفحه ی موبایل:CM-5صحبت میکنه:

سامانه وزارت دفاع ایالات متحده آی پی شما را به عنوان جاسوس ثبت کرد،توجه داشته باشید که .

جان موبایلش رو محکم می کوبه توی دیوار.

نویسنده:جواد حقیقی

Telegram:@goleyekta

شثا:G1.J726.2H8.C912

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها