دخترا اخیرا به سن بلوغ که میرسن میشن ، انگار فهمیدن حجاب کارایی نداره! تشویقشان بباید! جناب فرماندشون علی نژاد ، عجب فامیلی ، یه حسی بهم میگه فامیلش رو عوض کنه بهتره براش!بگذریم

قدیم پسرا چشم و گوش بسته بودند ، تا مادره میگفت :نمی دونی دختره چقدر خوشگل بود ، رسم بود مادرا چادر دختر رو برمیداشتند میدیدند و واسه پسرشون توضیح میدادن ، میرفتن ازدواج میکردن و چه زندگی آقا ، آدم دلش آب می افته! به خدا

الان که زحمتش رو کم کردن و خودشون چادر که چادره ، یه ساپرت و تاپ میپوشن و عکس و فیلم میگیرند و اینیستا و بقیه جاها به اشتراک میگذارند ، تا اینجا هم هیچی ، ببینید کی گفتم این خط _____اینم نشون  *#*  اگه دخترا با همین فرمون برن آمار خودکشی توی ایران خصوصا بین دخترا یه چیز عجیب  و غریبی خواهد شد ، آزادی میخواستند بفرمایند نوش جان!

پسر در کمتر از نیم ساعت انواع دختر رو میبینه و مقایسه میکنه ، حالا اینکه از هر کدوم ده دقیقه گل میچینه رو کاری ندارم حوصلشم ندارم بریم گفت و گوی یه دختر پسر امروزی رو بشنویم که قصد ازدواج با هم رو دارند.

دختر خانوم یکم عشوه وناز میاد و موهای لَختش رو اینطرف و اونطرف میکنه و کالا رو به نمایش میگذاره

-          سلام خوبید؟

-          سلام خوبم

-          خب

-          خب

-          در مورد ازدواج نظرتون چیه؟

-          نظرم مثبته

-          من شغلم فلانه درآمدی هم دارم که زندگی بچرخه و شما؟

-          یعنی چی و من؟ انتظار داری زنت کارمند باشه؟

-          کارمند نه ، ولی شما چی داری برای ارائه؟

-          نمی فهمم منظورت رو

-          من پول دارم  خرج شما میکنم شما چی داری؟

-          ببین قشنگ حرف بزن ، منظورت رو نمیفهمم ، گفتی شغلت چیه؟

-          چه ربطی به شغلم داره؟

-          بگو

-          دبیر فلسفه

-          همون ، یکم مغزت تاب برداشته ، زن زنه دیگه همین ، چی ازش میخوای؟

-          صفات انسانی

-          نگفتم تاب برداشته؟  صفات انسانی دیگه چه کوفتیه؟ حتما منظورت همون امل بازی هاست حیا و این مزخرفات

-          نه اتفاقا ، منظورم چیزیه که باعث امنیت و رشد من باشه ، مثل صداقت وفاداری انسانیت و اخلاق ، زیبایی تو رو به افوله و پول من داره بیشتر میشه ، یه چیزی باید داشته باشی که معاملمون منطقی باشه.

-          خوب اینها رو که همشو رو دارم

-          بله مشخصه

-          ببین من میخوام کیف زندگی رو بکنم ، عشق و حالا کنم ، میفهمی ؟ خیلی تو فازای سنگینی که گفتی نیستم.

-          اوکی

طرف یه دو دولاری از جیبش در میاره و میده به دختر خانوم و میگه بریم حال کنیم

-          همین؟

-          نه این بیعانه هست ، بریم حالا یه چند دلار دیگه هم بهت میدم.

اگه یه تو خیابون ، دم در مسجدی ، دم خونه اش ، جایی دیدی و سلام کردی و گفت:سلام گل پسر یا دختر خانوم گل ، چه خبرا؟

-          شکر خدا

-          چه کاره ای؟

-          بی کار

-          همسر داری؟

-          نه

-          چرا؟

-          اوضاعمون رو اینطوری کردند

بعد بره عبا و عمامش رو تنش کنه و کمربندش رو ببنده و بیاد بگه : کی مسبب بدبختی شیعیان منه؟ و راه بیفته بره پدرشون رو دربیاره ، این آدم اسمش محمده ، پیامبر و فرستاده ی خداست ،یا دست کم از جنس همونه و لباس اونو به حق پوشیده ، غصب نکرده ، نیده!

چیه شما فکر میکنید اگه رسول الله به این چیزا اهمیت نمی داد مردم به حرفش گوش میدادند و ایمان می آوردند؟ به قرآن ساده لوحیست! محمد دلسوز مردمش بود دوسشون داشت ، کمکشون میداد ، اونام عاشقش شدند و گفتند : خب حالا که اوضاع ما واسه ی تو مهمه ، حرفای تو هم واسه ی ما مهمه جون بخواه!

همه ی مردم که فیلسوف و منطقی نیستند که حرفهای ایشونو بررسی کنند و پیش خودشون بگن عجب راست میگه ، چه حرفای نابی و ایمان بیارن ، نه بابا خیلی هاشون همین فقیر فقرا بودند که اولش دل دادن به اون بعد دیدن حرف حساب هم میزنه دیگه نورعلی نور

معیار دادم دستتون تا گردو رو با گوهر اشتباه نگیرید ، خدای قلابی و دین الکی تو کتتون نره!

یک میلیون و یک بار گفتم ، یک میلیون و دومین بارم میگم ، یه دختری رفت مسجد به پیامبر گفت:دلم شوهر میخواد ، دیگه معلومه دختره فقیره گفتن نداره ، پیامبر گفت وایسه ببینم چی کار میشه کرد ، رفت به مردا گفت کی زن میخواد ؟ دو نفر انگار اعلام امادگی کردن ماجرا درست یادم نیست ، دختره یکیشون رو پسندید ، همون جا نشستند پیامبر گفت:چی داری مهرش کنی؟

-          هیچی

-          چی بلدی؟

-          هیچی

-          قرآن بلدی ؟

-          بلدم

-          کدوم سوره ها رو

-          اینها رو

پیامبر به دختر میگه این سوره ها رو بلدی؟

-          نه

-          مهرت اینا باشه؟

-          باشه

پیامبر دست دختر رو گذاشت تو دست شوهرش از مسجد بیرونشون کرد.اینه اسلام.

دخترانِ 2019

#دلنوشته_ها_گل_یکتا

www.Goleyekta.blog.ir

مشخصات

آخرین جستجو ها