قسمت قبل مطلب را در اینیستاگرام (goleyekta@) بشنوید

ای بابا ملت اعصاب ندارنا ، باشه قبول میریم سرِ فرعِ مطلب ، شماها که قانع نمیشید من خودم رو به قناعت میزنم ، فقط یادتون باشه تا وقتی به این جزئیات اهمیت ندیم مسائل و مشکلات بزرگمون رو هم نمیتونم حل کنیم ، گفتم نگید نگفتی!

گفت:من اهل دختر بازی نیستم

تو دلم خوشحال شدم گفتم اصلا نمیشه از روی ظاهر قضاوت کرد واقعا چه آدمهای خوبی پیدا میشن ، البته او ادامه داد پسرا راحت ترند!

من که گفتم نباید زود قضاوت کرد!

آقا یه لذت چند ثانیه طول میکشه؟ اوه ببخشید یادم نبود علم پیشرفت کرده و با قرص و دارو  و لیدوکائین و خانوادش به چند دقیقه هم رسیده! خیلی خوب دعوا نداریم که اصلا میگیریم 6 ساعت ، حله؟

این لذت امروز فردا پس فردا این لذت یک لحظه ای بعدش چه میشود؟ تمام میشود؟ واقعا ؟ چه بد! کاش میماند! حالا که تمام شد واقعا تمام شد یا به قول خودم پیامد داره؟ آبروریزی و خجالت و اینها دار یا نداره؟!

دل دختر مردم رو به دست میاره و خب اونم احساساتی مثلا فکر میکنه قصدش ازدواجه خب بعد چی میشه؟!

امروز و فردا میکنه و نمیشه و جور نیست خانوادم مخالفند و خانوادت موافق نیستد و اینا عجب که اینطور!

من مدتی هست دنبال فلاسفه میگردم همه شان را جمع کنم گفت و گو کنیم ، البته اونهایی که معتقدند زن موجودی عجیب و ناشناخته است ، بابا یه ده متر از خونتون فاصله بگیر ، اصلا با هم میریم خیلی خوب رسیدیم به قله ی کوه ، حدود صد متر با زمین فاصله داریم ، حالا زن رو تحلیل میکنیم.

دستگاه آفرینش موجودی را خلق میکند تا هم همسر و غمخوار مرد باشد هم وقتی بچه که منبع و معدن احساسات است خطایی میکند و مرد که موجودی منطقی و اصولی است و تحمل خطا را ندارد عصابی میشود و به طرف فرزندش حرکت میکند ناگهان با یک دیوار بتنی  به شدت برخورد میکند ، عجب دیوار قدرتمندی تا پای جان پشت فرزندش هست این قدرت ، نامش زن است ، پشت شوهرش هست و خطاهای او را عفو میکند ، آدم حیران میماند در این خلقت ، تمام جن و انس جمع شوند نمی تونستند بفهمند چگونه باید موجودی را برنامه ریزی کنند تا اسمش زن شود.

اما چرا ؟

چون زن خودش اقیانوس احساسات و عواطف است ، باهاش راه بیای فرشته هست نیای ، همین چندروز پیش بود که سرویس طلای سوم رو براش خریدی اما بر میگرده و میگه تو از اول زندگی تا حالا هیچی واسه ی من نخریدی!  تو!

اگه زن این کارها رو نمیکرد چطور ممکن بود فرزندش را درک کند خطاهایش را درک کند و پشتش بایستد؟

اما مرد متوجه این ظرافت های خلقت او هست یا دنبال یک مرد با چادر میگردد؟ زنی که مثل خودش منطق عالی داشته باشد و هیچ خطا و اشتباهی نکند؟!!!

من که غیر ممکن رو در داستان ممکن کرده ام هنوز نتوانستم چنین زنی خلق کنم ، نه اینکه نشودها میشود اما دیگر زن نیست! نه لطافتی نه محتبی نه ظرافتی ، در کل یک زنی که مردانه رفتار کند به درد داستان نمیخورد!

شاید اعتراض کنید اما در واقعیت چنین نی هستند و به درد جامعه میخورند!

خلط مبحث شده! مطمئن باشید!

سمت راست من کمی تا قسمتی فلسفه هست ، سمت چپ ریاضی و منطق ، بالا روشن است و پایین مهربان ، کمی هم طنز چاشنی آن کرده ام ، یکی به نعل و یکی به میخ هم که خودشان ذاتا حاضرند! خودم گاهی مطالبم را که میخوانم مدتی باید فکر کنم تا بدانم واقعا مقصودم چه بوده! حالا شما که عزیزید.

شیر زن رو با زنِ مرد صفت اشتباه نگیرید!

شیرزن یک فرشته ی بی همتاست که ضمن داشتن احساسات و عواطف از قوه ی عاقله ی کافی برخوردار است ، این دیگر یک گوهرِ نایاب است و تقریبا غیرِ قابل دسترس ، بنابراین فعلا از او صرف نظر میکنیم چون هم این کلمات بدبخت و بیچاره قاصرند عظمتش را توصیف کنند و اگر محیط محاط نمیشود و محاط غیرممکن است که محیط شود پس بگذارید که بگزریم.

بحثمان چه بود؟

لذتهای زود گذری که آثاری ماندگار دارند یا همون کثافت کاری!

اما واقعا فرقِ این کار با ازدواج موقت چیست؟

در صیغه هم زن میداند هم مرد که زمان معین است و مبلغی بابت تمکین زن به او پرداخت میشود ، به نظر شما چنین زنی آسیب میبیند؟

زنی که امکان ازدواج دائم ندارد یا به خاطر داشتن فرزند کسی حاضر نیست با او ازدواج دائم کند ، خب

اما اگر هر باری به هر جهت شد ! هر کسی شد شد نشد نشد ! پول داد داد نداد نداد ، حالا علاقه ای بهش داشت داشت نداشت نداشت!

کدامیک آسیب زا هست کدامیک زن را احساساتش را عواطفش را هستی اش را به یغما میبرد؟

چند شب پیش داشت قرآن میگفت:زن ها باید حجاب داشته باشند مردها درست رفتار کنند و این ها خوب اما ناگهان گفت:مجردها  را ازدواج بدهید.جالب بود چقدر مهربونه ، یعنی فقط منع از یه کاری نمیکنه ، جایگزین معرفی میکنه ، خیلی خوب تموم شد

اما نه بازم ادامه داد

ادامه مطلب در تلگرام (goleyekta@)

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها